364. KULGEVÄR, Repeter, fabrikat Enfield, kaliber .303 British, tillv.nr 1001, se-nr begagnad.

364. 2163022. KULGEVÄR, Repeter, fabrikat Enfield, kaliber .303 British, tillv.nr 1001, se-nr begagnad.

Patronantal 5, piparrangemang EP, piplängd 64,5 cm, klass 1. Löstagbart magasin, träkolv.

Främre basen för hakmontaget saknas, märken och lagningar på kolven, märken på blåneringen, bruksslitage.

Tema

Vårens vapenauktion

Gör en kostnadsfri värdering!

Tema

Vårens vapenauktion

Katalognr
364
Antal besök: 1 342