GEVÄR, 1800-tal.

GEVÄR, 1800-tal.
2142413. GEVÄR, 1800-tal.

Oktagonal pipa. Stock av lövträ med skuren dekor samt kolvfack. Längd ca. 130 cm.

Slitage. Renoverad. Fungerade vid katalogiseringstillfället. Ingen funktionsgaranti lämnas.

Gör en kostnadsfri värdering!
2142413. GEVÄR, 1800-tal.

Antal besök: 2 370