JOAN MIRÓ. ”Catalunya avui”.

JOAN MIRÓ. ”Catalunya avui”.
2138744. JOAN MIRÓ. ”Catalunya avui”.

Litografi
Signerad och numrerad 52/100. Bågar filigran. Utskrift ”avant la lettre” av affischen gjord för utställningen på Palais de l'Unesco 1981
76x56 cm.

I gott skick. På baksidan, bläcknumrering.

Nej, betalas av säljaren

Joan Miró (1893–1983)

Gör en kostnadsfri värdering!

Litografi
76x56 cm.

Nej, betalas av säljaren

Joan Miró (1893–1983)

Antal besök: 755