2138744. JOAN MIRÓ. ”Catalunya avui”.
Litografi
Signerad och numrerad 52/100. Bågar filigran. Utskrift ”avant la lettre” av affischen gjord för utställningen på Palais de l'Unesco 1981
76x56 cm.
Litografi
76x56 cm.