VAS och SKÅLFAT, porslin, Kina 1800-tal.

210992. VAS och SKÅLFAT, porslin, Kina 1800-tal.

Polykrom dekor i emaljfärg med figurala scener.

Vas, höjd 22 cm.
Skålfat, mått 26 x 20,5, höjd 5 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vas, höjd 22 cm.

Bruksslitage.

Antal besök: 1 133