KAFFESERVIS, 39 delar, porslin, Karlskrona porslinsfabrik, 1900-tal.

210354. KAFFESERVIS, 39 delar, porslin, Karlskrona porslinsfabrik, 1900-tal.

1 st kaffekanna, höjd 22 cm.
12 st kaffekoppar, höjd 5 cm.
12 st kaffefat, diameter 15 cm.
12 st assietter, diameter 17,5 cm.
1 st gräddkanna, höjd8 cm.
1 st sockerskål, höjd 10,5 cm.

Lättare bruksslitage, 2 st kaffekoppar med hårnålsspricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 st kaffekanna, höjd 22 cm.
12 st kaffekoppar, höjd 5 cm.
1 st gräddkanna, höjd8 cm.

Antal besök: 2 363