FÄLLBORD, av Jacob Sjölin (mästare i Köping och Kungsör 1767-1785).

210292. FÄLLBORD, av Jacob Sjölin (mästare i Köping och Kungsör 1767-1785).

Rund alrotsfanerad skiva på tredelad balusterfot. Med Köpings hallstämpel. Signerad/brännmärkt "J.Siölin", diameter 80, höjd 79 cm.

Bruksslitage, repor, lätt kracklyr. Fanerlagning, renoverad kompletterad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 866