KAFFESERVIS, 13 delar, porslin, lökmönstret i underglasyrblått, Meissen, 1900-tal.

209819. KAFFESERVIS, 13 delar, porslin, lökmönstret i underglasyrblått, Meissen, 1900-tal.

1 st kaffekanna, höjd 25,5 cm.
6 st kaffekoppar, höjd 4,5 cm.
6 st kaffefat, diameter 13,2 cm.

Bruksslitage, kaffefat med smärre kantnagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 600