FAT, 4 st, porslin, Kina, 18/1900-tal.

208087. FAT, 4 st, porslin, Kina, 18/1900-tal.

Polykrom dekor mot celadongrön bakgrund. Motiv med fjärilar blommor och bladverk. Märkta.

Diameter 19,2 cm.

Bruksslitage, ena fatet med smärre nagg i underkant.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter 19,2 cm.

Antal besök: 686