SKRIVBORDSSTOL, formpressad björk samt stål, industridesign, Stålmöbler AB, Örsjö, 1900-tal.

207924. SKRIVBORDSSTOL, formpressad björk samt stål, industridesign, Stålmöbler AB, Örsjö, 1900-tal.

Stomme i stål, ryggstöd samt sits i formpressad björk. Reglerbart ryggstöd. Märkt under sitsen.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 1 399