2077517. KAMERA, Leica IIIA, 1939.
Tillverkningsnr: 315142.
Objektiv: Leitz Elmar f=5cm 1:35.
Originalfodral, manual från 1951, Leica fotografie 1951 medföljer.
Bruksslitage. Fungerade vid katalogiseringstillfället. Ingen funktionsgaranti lämnas. Fodral med lagning.
Servicekvitto från Kamera Service Center 2015.