Höjd ca 37 cm.
Litteratur Johansson, Magnus, Fogelin i form, ord och bilder, Varberg, 2011. Avbildad på sid. 135.
Bok medföljer.
Obetydligt ytslitage. Gren med smärre nagg.
Herman Fogelin (1947–2020)
Herman Fogelin