HERMAN FOGELIN. Skulptur, kaktus, stengods, ej signerad, 1990-tal.

2069574. HERMAN FOGELIN. Skulptur, kaktus, stengods, ej signerad, 1990-tal.

Höjd ca 37 cm.

Litteratur
Johansson, Magnus, Fogelin i form, ord och bilder, Varberg, 2011. Avbildad på sid. 135.

Bok medföljer.

Obetydligt ytslitage. Gren med smärre nagg.

Herman Fogelin (1947–2020)

Tema

Herman Fogelin

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca 37 cm.

Litteratur

Bok medföljer.

Herman Fogelin (1947–2020)

Tema

Herman Fogelin

Antal besök: 1 130