2054850. JOSEF PIEPER. målning, interiör.
Josef Pieper (1907-1977), målning, interiör, olja på duk. Skildring av interiör med fruktskål, melon och mussla på bord framför en blå vägg med dörr, signerad längst ner till höger och inskriven på baksidan av ramen, 59x71cm (66x78.5cm).