Teakfanerat på benställning i ek och bok. Nederdel med sex utdragslådor samt flankerande skjutdörrar. Överdel med bl.a nedfällbar skiva med bakomliggande låd- och hyllinredning. Ej märkt. Bredd 129 cm, djup ca 43 cm, höjd ca 148 cm.
Slitage, fläckar, någon repa. Gavel baktill med fanerskada.
Nyckel/nycklar finns.
Nyckel/nycklar finns.