BORDSPENDYL, nyrokoko, signerad "Francoise Moreau, France", Frankrike, 1800-tal.

202384. BORDSPENDYL, nyrokoko, signerad "Francoise Moreau, France", Frankrike, 1800-tal.

Bronserad metall samt marmor. Emaljerad urtavla.
Originalnycklar till urverket medföljer.
Längd 29, bredd 12,5, höjd 34,5 cm.

Smärre nagg på glaset till urverket. Bakstycke till urverket saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 581