PARTI GLAS, 9 delar, Kobolt. 1900-tal.

201850. PARTI GLAS, 9 delar, Kobolt. 1900-tal.

Skål. Höjd 7,5, diameter 12 cm.
Kanna. Höjd 13,5. (Troligen Monica Bratt, Reijmyre)
Ljusstake. Höjd 14 cm.
Vas, kvadratiskt. Hööjd 13,5 cm.
Bonbonjär. Höjd 12 cm.
Vas med volanger. Höjd 20,5 cm.
Plunta. (Reijmyre) Höjd 16 cm.
Glas. Signerad Erik Höglund. Höjd 10,5 cm.

Lätt bruksslitage, repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ljusstake. Höjd 14 cm.
Bonbonjär. Höjd 12 cm.

Lätt bruksslitage, repor.

Antal besök: 1 292