THEODOR JÖNSSON. "PILTRÄD".

THEODOR  JÖNSSON. "PILTRÄD".
2017656. THEODOR JÖNSSON. "PILTRÄD".

Signerad, daterad 1963, olja på duk 47x64 cm.
Proveniens: Kvarlåtenskapen efter konstnären Theodor Jönsson, Esarp.
Utställd: Ljusets målare Theodor Jönsson, Konsthallen, Staffanstorp 12/6-26/9 2021.

Theodor Jönsson (1888–1966)

Tema

Theodor Jönsson - ett konstnärshem

Gör en kostnadsfri värdering!

Theodor Jönsson (1888–1966)

Tema

Antal besök: 832