2017656. THEODOR JÖNSSON. "PILTRÄD".
Signerad, daterad 1963, olja på duk 47x64 cm.
Proveniens: Kvarlåtenskapen efter konstnären Theodor Jönsson, Esarp.
Utställd: Ljusets målare Theodor Jönsson, Konsthallen, Staffanstorp 12/6-26/9 2021.