SERVERINGSBRICKA, flintgods och nysilver, Rörstrand, 18/1900-tal.

201523. SERVERINGSBRICKA, flintgods och nysilver, Rörstrand, 18/1900-tal.

Dekor av blomster, infattning av nysilver.
Diameter, 50, höjd 5,5 cm.

Bruksslitage, krackelyr, missfärgning vid ena kanten.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter, 50, höjd 5,5 cm.

Antal besök: 996