MEDALJER, tre stycken, brons ,silver, bla Carl Milles.

1999066. MEDALJER, tre stycken, brons ,silver, bla Carl Milles.

Medaljer bestående av: medalj i brons Göteborgs jubileumsutställning, 1923, signerad C. Milles på reversen,
plakett i silver på plastbotten; Centralförbundet för befälsutbildning, Direktör E Strömberg 1959, silverstämpel S&Co ( Metallfabriks AB CC Sporrong)
Samfundet För Nordiska Museets Främjande, medalj i silver, Elisabeth Strömberg Den 2 December 1950, Känn Dig Själf, (Nordiska Museets motto)

Längder ca 6-11 cm.

Bruksslitage, smuts.

Tema

Glasfamiljen Strömberg

Gör en kostnadsfri värdering!

Längder ca 6-11 cm.

Bruksslitage, smuts.

Tema

Glasfamiljen Strömberg

Antal besök: 1 174