Signerad och daterad Peder Duke 1994. Olja på duk, 78x89 cm. LITTERATUR: Peder Duke 1938-2003 "MITT HEMLIGA SPRÅK", Bokförlaget Atlantis, avbildad sid 43. Boken medföljer.