TOBAKSBURK i tenn. Ystad Tenn. 1938.

197509. TOBAKSBURK i tenn. Ystad Tenn. 1938.

Cylinderformad tobaksburk i tenn på trefot, lock med lekande fisk. Relief av piprökande man bland tobaksplantor och texten Tobacchus
Höjd 20 cm, stämplad Ystad Tenn M8 (1938)
Graverad.

Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Graverad.

Bruksskick.

Antal besök: 2 381