197469. SKÅP, Boullé-stil, Frankrike 1800-tal.
Bronsbeslag, mässingsinlägg och sköldpaddsimitation. Marmorskiva. Längd 118, bredd 44,5, höjd 103 cm.
Slitage. Ställvis lös och böjd dekor. Dekorbortfall. Dörren aningen skev. List saknas för bakstycket.
Nycklar saknas.