HYLLSYSTEM, 10 delar, "Royal system", Paul Cadovius, Danmark, 1950-tal.
196931. HYLLSYSTEM, 10 delar, "Royal system", Paul Cadovius, Danmark, 1950-tal.
Teak. Två skåpsektioner varav ett barskåp med nedfällbar klaff, vitrinskåp med skjutdörrar I glas, 3 hyllplan och en tidningshylla. Höjd väggstativ 176 cm. Bredd skåp 80, djup 37 cm.
OBS. Katalog & prislista från 1971 medföljer.
Bruksslitage, repor, märken, nagg samt spricka på spegel i barskåp.