1968311. MAT och KAFFESERVIS,43 delar, porslin, "Måsen" Bing & Gröndahl.
8 mattallrikar, Ø ca 24,5 cm
1 såssnipa
3 uppläggningsfat
2 vaser
1 ljusstake
6 äggkoppar
10 assietter, Ø ca 17,5 cm
10 kaffekoppar med fat
1 kaffekanna
1 sockerskål med lock.
Litet nagg på kaffekannans mynning, ett fåtal 2:a sortering. Ytslitage.