GLASSERVISDELAR, 6 st, Smålands Alster, Kosta. 1900-talets andra hälft.

195982. GLASSERVISDELAR, 6 st, Smålands Alster, Kosta. 1900-talets andra hälft.

Ölsejdlar, två modeller i grön glasmassa och bemålade dekor i svart och guld
5 st med räffla och motiv av kråka, katt, druvklasar,
höjd 12,5 cm
1 st med rundad fot och motiv med druvklase, höjd 12 cm
Ettikettmärkta Smålands Alster, Kosta.

Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

höjd 12,5 cm

Bruksskick.

Antal besök: 4 038