195877. FICKUR, 2 st, bl.a. savonett, Columbus Watch Co. 1800-talets slut.
Savonett, guld duble, diameter 55 mm, vikt 130 gram. Nyckeldragare, silver, liten sekundvisare, diameter 52 mm, vikt 119 gram.
Slitage. Savonett utan liten sekundvisare, fjäder problem, glapp i ett lock. Nyckeldragare med hårstråsprickor på urtavlan. Bucklor. Repor. Märken.
Nyckel/nycklar finns.