TIMO SARPANEVA. Skulptur, glas, "Aurinkopallo/Solboll", Iittala, Finland, 1960/70-tal.

1954465. TIMO SARPANEVA. Skulptur, glas, "Aurinkopallo/Solboll", Iittala, Finland, 1960/70-tal.

Signerad TS samt etikettmärkt
Diameter 20 cm.

Bruksslitage. Repor, klister rester
En av glasstavarna är av.
Upphängningsanordningen saknas.

Signerad TS samt etikettmärkt
Diameter 20 cm.

En av glasstavarna är av.

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Leverans

: Ange din plats

Ange din plats för att se transportalternativ och priser.

Antal besök: 222