TIMO SARPANEVA. Skulptur, glas, "Aurinkopallo/Solboll", Iittala, Finland, 1960/70-tal.

1954465. TIMO SARPANEVA. Skulptur, glas, "Aurinkopallo/Solboll", Iittala, Finland, 1960/70-tal.

Signerad TS samt etikettmärkt
Diameter 20 cm.

Bruksslitage. Repor, klister rester
En av glasstavarna är av.
Upphängningsanordningen saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Signerad TS samt etikettmärkt
Diameter 20 cm.

En av glasstavarna är av.

Antal besök: 823