BENGT LINDSTRÖM. Akryl på papper, uppfordrad på duk. Osignerad.

194906. BENGT LINDSTRÖM. Akryl på papper, uppfordrad på duk. Osignerad.

Eiffeltornet, mått 76 x 56. Troligen förlaga till utställningsaffisch. Omnämnd i tidningen Paris extra 1975.

Slitage. Fuktfläckar. Lätt krakelyr.

Bengt Lindström (1925–2008)

Gör en kostnadsfri värdering!

Bengt Lindström (1925–2008)

Antal besök: 1 046