KANNA, silver, Frans Oskar Fagerström, St. Petersburg. 1800-talets mitt.

193621. KANNA, silver, Frans Oskar Fagerström, St. Petersburg. 1800-talets mitt.

Invändig förgyllning. Höjd 75, diameter 90 mm. Vikt 116 gram.

Frans Oskar Fagerström verksam 1850 -1868.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 1 019