NETSUKE, jade, Kina, 16/1700-tal.

193609. NETSUKE, jade, Kina, 16/1700-tal.

Brun och grön jade i form av en gris. Längd 56,5, höjd 32,2 mm.

Slitage. Minimalt nagg under halsen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 679