193323. PARTI GLAS. 6 delar. Tenn och grönt glas. Haugrud, Norge.
6 st glas i grön glasmassa med utsirad tennhållare med hänkel, höjd glas 12 cm, höjd med hållare 13 cm
Stämplad Haugrud, Pewter, Norway, Hardened.
Bruksskick
2 st glas med kantnagg
1 st glas med spricka.