193264. SPINDELUR med KEDJA, silver i KLOCKGÖMMA, märkt Richard Warr, uret graverad Decka & Marsh 3407. 1800-talets andra hälft.
Spindelur i fodra, diameter 40 mm, vikt 110 gram. Kedja, silver, längd 380 mm. Vikt 71 gram.
Slitage. Hårstråsprickor och mindre skadro på urtavlan. Fungerar.