KARTA, Europa, Aftonbladet, 1900-talets första hälft.

192872. KARTA, Europa, Aftonbladet, 1900-talets första hälft.

Redigerad af docenten friherre Sten De Geer. Under ledning av översten H.Byström. Utförd av K.L Stigmark, G.F Jonsson, E Sandberg o W. Nilsson. Utgiven av Aftonbladet
115,5 x 86 cm.

Nedre trälisten lös samt slitage, smuts och veck.

115,5 x 86 cm.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 614