TAKLAMPA, "PH-5", design Poul Henningsen för Louis Poulsen, Danmark.

191195. TAKLAMPA, "PH-5", design Poul Henningsen för Louis Poulsen, Danmark.

Ljusblå lameller på insida. Diameter ca 50 cm.

Bruksslitage, märken bucklor, smuts. Låsbricka för lampfäste saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 648