PARTI SILVER och MÄSSING, 1800-tal.

190851. PARTI SILVER och MÄSSING, 1800-tal.

RAKBORSTE, silver, märkt MH, 1844. Vikt 38 gram.
RAKBORSTE, silver, märkt GRF, 1853 (borst saknas). Vikt 31 gram.
SIGILLSTÄMPLAR, 2 st, silver, import stämplar, 54 gram.
LJUSSAX, mässing samt PASSARE, mässing.
RAM, nysilver, mått 20 x 13 cm.

Slitage. En rakborste saknar borst.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 730