1889717. FÄRGLITOGRAFI, 4 st, fåglar, ur Von Wright Svenska Fåglar, A. Börtzells TR. AB Sthlm.
Rammått ca 40x30 cm
Blå Kärrhök, hane, B.H-g, numrerad 5/10.
Dufhök, ung fågel, hane, W.v. Wright, numrerad 5/10.
Jaktfalk, hona, W.v. Wright, numrerad 5/10.
Fiskgjuse, W.v. Wright, numrerad 1/2.
Ej examinerade ur ram, ytsmuts.