PARTI GLAS, 3 delar, Erik Höglund. 1960/70-tal.

186264. PARTI GLAS, 3 delar, Erik Höglund. 1960/70-tal.

2 glasburkar med teaklock, "Lingon" och "Rödbetor" i relief, Erik Höglund, Skruf Glasbruk, höjd 12 cm. Vas, brun glasmassa, Erik Höglund, Boda.

Bruksslitage. Mindre nagg i mynningen på lingonburken. Torkat och slaget trä.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 986