ULLA PROCOPÉ OCH RAIJA UOSIKKINEN. Tekoppar med fat, 6 delar, stengods, "Koralli", Arabia, Finland, 1980-tal.

1852852. ULLA PROCOPÉ OCH RAIJA UOSIKKINEN. Tekoppar med fat, 6 delar, stengods, "Koralli", Arabia, Finland, 1980-tal.

Fatens diameter ca 16 cm.
Koppars dia. ca 10 cm, höjd 5,5 cm.

Smärre ytslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Fatens diameter ca 16 cm.

Smärre ytslitage.

Antal besök: 788