GUNNAR ANDER. Kandelaber, mässing, Ystad Metall, 1900-tal.

1833291. GUNNAR ANDER. Kandelaber, mässing, Ystad Metall, 1900-tal.

Höjd 24.2 cm.
Diameter ca 19 cm.
Stämplad Made in Sweden.

Bruksslitage. Ytsmuts, fläckar, oxidering,spår av stearin.

Gunnar Ander (1908–1976)

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 24.2 cm.
Diameter ca 19 cm.
Stämplad Made in Sweden.

Gunnar Ander (1908–1976)

Antal besök: 797