1828316. TAKLAMPA, funkis, 1940/1950-tal, kupa i frostat opalglas, stomme i vitmetall.
Kupans höjd ca 30 cm, diameter ca 49 cm, lampans totalhöjd inklusive upphängning ca 86 cm.
Bruksslitage, repor, märken, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen.