TAKLAMPA, "Bubblan", Carl Fagerlund, Orrefors, 1960/70-tal.

182564. TAKLAMPA, "Bubblan", Carl Fagerlund, Orrefors, 1960/70-tal.

Rökfägad ytterkupa samt innerkupa i klarglas, lamphållare i mässing. Diameter 37 cm.

Bruksslitage. Lätt anlupet på lamphållaren.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 20 444