EDVIN ÖHRSTRÖM. VAS, "FLICKAN OCH DUVAN", ARIEL, ORREFORS 1954.

1812755. EDVIN ÖHRSTRÖM. VAS, "FLICKAN OCH DUVAN", ARIEL, ORREFORS 1954.

Signerad, numrerad Ariel 2032 E, höjd 18,5 cm.
Ett ovanligt utförande vad gäller storlek, godstjocklek och kolorit.

Någon bottenrepighet, i övrigt något lättare slitage.

Edvin Öhrström (1906–1994)

Tema

Tema konstglas

Gör en kostnadsfri värdering!

Edvin Öhrström (1906–1994)

Tema

Tema konstglas

Antal besök: 2 129