Signerad, numrerad Ariel 2032 E, höjd 18,5 cm. Ett ovanligt utförande vad gäller storlek, godstjocklek och kolorit.
Någon bottenrepighet, i övrigt något lättare slitage.
Edvin Öhrström (1906–1994)
Tema konstglas