VITRINSKÅP, 1920-tal. Rokokostil, Lysberg & Hansen Köpenhamn.

179153. VITRINSKÅP, 1920-tal. Rokokostil, Lysberg & Hansen Köpenhamn.

Målat i antikvitt. Spröjsade glas. Dekor med pokalformad urna, träskurna rocaille och akantusblad. Tvådelat.
Höjd 233 cm, längd 121 cm, bredd 43 cm.

I samma utförande säljs även matgrupp och sideboard men i separata nummer. Se nedan:

#179120
#179159.

Slitage och minde märken.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

#179120
#179159.

Slitage och minde märken.

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 1 895