MATSALSGRUPP, 11 delar, 1920-tal. Rokokostil, Lysberg & Hansen Köpenhamn.

179120. MATSALSGRUPP, 11 delar, 1920-tal. Rokokostil, Lysberg & Hansen Köpenhamn.

Bord, 2 karmstolar, 8 stolar.

Antikvitt. Stolar med genombruten rygg samt rikligt skuren dekor.
Stoppad sits på stolar.
Matbord med 3 iläggsskivor, 1 st 31 cm, 2 st 63 cm.
Bordets längd 167, bredd 123 Höjd 77 cm.
Fullt utdraget med medföljande skivor 324 cm.
Finns utrymme för ytterligare en iläggsskiva á 63 cm d.v.s totalt längd 387 cm.

Tillhörande vitrinskåp och sideboard säljs separat som nummer 179153, 199159. Se länk nedan:

#179153
#179159.

Slitage och märken på trä. Tyg med fläckar på några stolar. Sprickor förekommer på iläggsskivor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bord, 2 karmstolar, 8 stolar.

Stoppad sits på stolar.

#179153
#179159.

Antal besök: 3 590