TESERVIS, 22 delar, famille jaune, Kina, 1900-tal.

1753024. TESERVIS, 22 delar, famille jaune, Kina, 1900-tal.

4 tekoppar, höjd 5,5, diameter 9,5 cm
4 tefat, diameter 14 cm
4 skålar, höjd 5,5, diameter 11,5 cm
4 skedar, 14 cm
4 småfat, diameter 7-10 cm
1 tekanna, höjd 17 cm
1 urna med lock, höjd 15 cm.

Bruksskick, basten kring ena handtaget har lossat.

4 tefat, diameter 14 cm
4 skedar, 14 cm
4 småfat, diameter 7-10 cm
1 tekanna, höjd 17 cm
1 urna med lock, höjd 15 cm.

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Leverans

: Ange din plats

Ange din plats för att se transportalternativ och priser.

Antal besök: 137