SKÅP samt BYRÅ, orientaliska, 1900-talets första hälft.
1750217. SKÅP samt BYRÅ, orientaliska, 1900-talets första hälft.
Väggskåp med glasad dörr och hyllplan, skänk med utdragslådor. Dekor i relief. Skåpets bredd 72 cm, djup 27 cm, höjd 79 cm. Skänk bredd 86 cm, djup 43 cm, höjd ca 50 cm.
Slitage, skador, renoverade och kompletterade, fogar med springor, färgbortfall, delar saknas.