PABLO PICASSO. EFTER. ”Porträtt av Lee Miller i Arlésienne”.

1745977. PABLO PICASSO. EFTER. ”Porträtt av Lee Miller i Arlésienne”.

Litografi
Med fax av signaturen i den nedre marginalen. Numrerad 236/1000. I marginalen, bildtext: ”Marina Picasso Collection © International Masters Group 1982"
74 x 55,3 cm.

Små böjningar. På baksidan, fläckar, troligen av ursprung.

Nej, betalas av säljaren

Pablo Picasso (1881–1973)

Gör en kostnadsfri värdering!

Litografi
74 x 55,3 cm.

Nej, betalas av säljaren

Pablo Picasso (1881–1973)

Antal besök: 1 407