SABEL, svensk, m/1899 för officer.

174198. SABEL, svensk, m/1899 för officer.

Infanterisabel med etsad text "Konungen" och "Fäderneslandet", märkt E Svalling samt en krona och EA. Genombruten bred parerplåt, märkt EG-s, i förgylld metall prydd med lilla riksvapnet märkt.

Slitage. Märken. Repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage. Märken. Repor.

Antal besök: 1 673