PABLO PICASSO. “Oiseau au ver” (Fågel med mask), skål, fajans, Edition Picasso, Madoura, Vallauris, Frankrike, formgivet 1952, upplaga 500, 1900-talets andra hälft.

1741224. PABLO PICASSO. “Oiseau au ver” (Fågel med mask), skål, fajans, Edition Picasso, Madoura, Vallauris, Frankrike, formgivet 1952, upplaga 500, 1900-talets andra hälft.

Diam 16, höjd 4,5 cm.

Glasyrnagg.

Pablo Picasso (1881–1973)

Tema

Retrohem

Gör en kostnadsfri värdering!

Diam 16, höjd 4,5 cm.

Glasyrnagg.

Pablo Picasso (1881–1973)

Tema

Retrohem

Antal besök: 1 680