173802. SKOLPLANSCHER, 4 st, Svenska Växter. 1900-talets första hälft.
4 olika planscher med "Sälj", "Kabbeleka", "Ängsull", "Mjölke", Mått 100 x 70.
Mindre rivskada och mindre hål på en plansch. En upphägningskrok saknas på en plansch. Bruksslitage. Märken.